Za hranicemi domova

28. října 2015 v 8:30 | Evra |  Smyšlené
Našla jsem si přítele. Často s ním chodím ven. Občas s námi chodí jeho parta. Docela fajn lidi. Bavilo mě to s nimi. Vždy se bylo čemu smát...
Jenže jsem si všimla, že každý měsíc je o člena party méně... Nejdřív jsem se nechtěla ptát proč. Bála jsem se, aby se někdo nezlobil za moji hloupou otázku. Napadlo mě, že je to asi zlé období, kdy se musí učit a proto nemají čas poflakovat se s partou. Jenže proč zrovna 6.? Vždy den, kdy někdo zmizel byl šestý v měsíci. Ale zřejmě to byl den, kdy mohl kdokoli odejít..
Jednou mě přítel pozval na večeři. Nešli jsme do žádné restaurace, ale k němu domů. Napadlo mě, že je to vhodná chvíle abych se na to zeptala.
Na večeři bylo maso i přes to, že přítel moc dobře ví, že jsem vegetariánka. "Neboj, není to ze zvířete" ujistil mne. Já s myšlenkou, že je to sójové maso, kousek snědla. Chutnalo to velmi zvláštně...
Celý večer proběhl klidně. Tak klidně, že jsem na svůj dotaz zapomněla. Vlastně jsem si uvědomila, že to asi není podstatné. Jistě bych všechny s touto otázkou jen obtěžovala.
Další měsíc zmizeli hned dva členové... A takto to šlo dál. Mezitím jsem se k příteli přestěhovala. Každý druhý den bylo to maso. Jednou mě napadlo se zeptat, co je to za maso. "To je lidské" odvětil. Ano, pojídal své přátele.
Asi o půl roku nikdo z party nezbyl. Jedli jsme poslední kousek masa. Už nebylo. Přátele jsme snědli. Co teď? Najdeme si novou partu? Ne... Napadlo mě něco lepšího. Podívala jsem se na přítele.
Ve světle se ostří nože letmo zablýsklo. Kuchyňský nůž se mu zaryl hluboko do hrudi. Nejdřív jsem ho zbavila krve a pak začala porcovat.
Jeho maso bylo to nejlepší, co jsem kdy jedla.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Týna Týna | 28. října 2015 v 8:45 | Reagovat

Dáš prosím "To se mi líbí" na odkazech pod tyhle dvě fotky?
http://www.mundo.cz/soutez/kaplicka-irsko
http://www.mundo.cz/soutez/pohled-na-dunmore-head :-) moc díky!! :-)
(podmínka je přihlášení na facebook)

2 Neznámý/á Neznámý/á | 13. listopadu 2015 v 23:58 | Reagovat

Když pomineme neúplnost a krátkost té "povídky" tak je to fakt dobrá... povídka (?) :)

3 Evra Evra | 18. listopadu 2015 v 17:08 | Reagovat

[2]:  jedna že slabších :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama